Nadruki

Folia Flex i Flock

Nadruk folią flex oraz flock to grafika wycięta z folii przy użyciu plotera tnącego i jest następnie wgrzewana w materiał przy użyciu prasy grzewczej. Folie są jednokolorowe, ale także można drukować loga kolorowe – np. herb czy sponsor. Folię można aplikować na różnego rodzaju odzież, ale również na inne materiały takie jak torby, plecaki, itp. Jej niewątpliwą zaletą jest bardzo duża wytrzymałość po nadruku. Zdobienia folią wykonujemy już od jednej sztuki. Metoda ta idealnie sprawdzi się przy logotypach, grafikach i tekście. Na nadruk tą metodą udzielamy 5-letniej gwarancji. 

przykładowa realizacja

przykładowa realizacja

Sublimacja

Sublimacja to proces w trakcie którego specjalny atrament sublimacyjny pod wpływem wysokiej temperatury wnika w strukturę materiału. Włókna poliestrowe w temperaturze zbliżonej do 200 stopni absorbują tusz, a po otwarciu prasy grzewczej, czyli gwałtownym zmniejszeniu temperatury, nie pozwalają atramentowi już się z nich wydostać. Dzięki temu nadruk jest kompletnie niewyczuwalny pod palcami, a jego trwałość jest równa trwałości materiału na którym został umieszczony – włókno poliestrowe zmienia swój kolor na stałe. Nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o kolory i przejścia tonalne – można aplikować całe wielokolorowe grafiki.

Sublimacja ma jednak jedną zasadniczą wadę – materiałem, który możemy sublimować, jest poliester, w dodatku biały. Jeśli materiał nie jest w 100% poliestrem to zakłada się przynajmniej 70% jego obecności w skladzie materiału, przy założeniu, że jest on warstwą zewnętrzną na materiale, czyli tą warstwą, na której będzie umieszczona grafika. Sublimacja wymusza również kolor poliestrowego materiału – najlepiej jeśli jest on biały. Im bardziej bowiem odbiega on od białego, tym mniejsza jest paleta barw możliwych do naniesienia.

W związku z powyższym sublimację stosuje się głównie na białej odzieży sportowej, której przeważnie jedynym składnikiem jest poliester.

przykładowa realizacjaprzykładowa realizacja

Do każdego zlecenia oferujemy darmową wizualizację nadruków.